T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

              


Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlçemizden Haberler / Haber Paylaşma

 "FİLEDEN YÜKSELEN UMUT" ADLI PROJEMİZ, GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI TARAFINDAN ONAYLANMIŞTIR.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

FİLEDEN YÜKSELEN UMUT

2013 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hazırlamış olduğumuz proje Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından destek almaya hak kazanmıştır. Proje ekibimiz Ümit Söğüt, Betül Demiryürek, Emrah Deveci, Cenk Şahin Yılmaz ve Abdurrahman Kaya tarafından hazırlanan  ‘Fileden Yükselen Umut’ adlı projemiz Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2013 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenmesi uygun görülmüştür.

PROJE AMAÇLARI:

Fileden Yükselen Umut projesi ile Kayseri ili Özvatan ilçesinde ikamet etmekte olan 13-16 yaş arası genç kızlarımızın kişisel ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi ve potansiyellerini gerçekleştirmelerine imkan sağlanacak; gençler arasında ortak bir amaç etrafında birlikte çalışmanın ve hoşgörünün teşvik edilmesi; kapalı toplumlarda, dezavantajlı kesimi oluşturan kızların sosyal hayatın her alanına etkin katılımının teşvik edilmesi sağlanacaktır.

Genel anlamda bir spor projesi olarak sınıflandırılan bu proje ile hedeflerimizden biri de lisanslı sporcu sayısını arttırmak, genç kızlara düzenli spor yaptırarak ruhen, bedenen sağlıklı bireyler ve bu bireylerden oluşan sağlıklı bir toplum oluşturabilmek için sporu ilçe geneline yaymak, ilçede voleybol sporuna karşı farkındalık yaratarak gençlerimize bizzat yaparak yaşayarak öğrenme imkânı sağlamaktır. Ayrıca genç kızlarımız aynı zamanda temel vatandaşlık ve yurttaşlık bilincinin pekiştirilmesi, manevi değerler ve kültürel zenginliğimizi yerinde görme, çevre bilincinin kazanılması gibi destekleyici etkinliklerle de daha olumlu bireyler haline gelecektir.

HEDEF KİTLE:

Projenin genel amacı çerçevesinde projenin hedef kitlesi Kayseri ili Özvatan ilçesinde ikamet etmekte olan 13 - 16 yaş aralığındaki 200 genç kız arasından seçilecek 30 kızdır.

PROJE SÜRESİ:

Projenin süresi 9 (dokuz) aydır. Tahmini Başlangıç Tarihi 02/09/2013 Tahmini Bitiş Tarihi 30/05/2014’ tür.

 


 

 

 


Bu içerik toplam 210.348 kez gösterildi, Site toplam 344.366 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 24 kişi geziyor.              

e-posta: ozvatan@icisleri.gov.tr
telefon: 0352 781 29 91 fax: 0352 781 29 20 Adres:Bahçelievler Mahallesi Şükrü Çukurlu Caddesi Hükümet Konağı No:2 ÖZVATAN/KAYSERİ